Prečo práve lodný kontajner?

Láka vás nomádsky spôsob života? Lodný kontajner vám splní sen o ľahko dostupnom mobilnom bývaní. Vieme vám z neho však spraviť aj kaviareň, pracovňu, štýlový záhradný domček či stánok na street food.

Mobilný

Už vás nebavia slovenské kopanice, na ktorých ste zakotvili? Prepravte si lodný kontajner inde! Na rozdiel od tých kancelárskych majú robustnú a pevnú konštrukciu, ktorá je doslova stvorená na časté prekladanie z kamióna na loď alebo vlak.

Originálny

Vymeniť tradičné bývanie za nomádsky spôsob života? Skúsite životný štýl s veľkou slobodou, ktorého sa pravdepodobne nebudete chcieť vzdať.

Odolný

Životnosť lodného kontajnera je 30 rokov, a to v drsných podmienkach na mori. Ak máte svoj kontajner napríklad na záhrade, jeho životnosť je minimálne dvojnásobná.

Ekologický

Kúpou lodného kontajnera nezaťažujete životné prostredie. Kupujeme vyradené lodné kontajnery, ktorým dôkladnou revitalizáciou vdychujeme nový život. Máme pre vás k dispozícii však aj nové kontajnery, ktoré absolvovali len jednu plavbu.

Rýchlo zhotovený

Po vybratí vami zvoleného lodného kontajnera ho pre vás máme prichystaný do niekoľkých týždňov. Pri väčších modeloch sú to asi 3 mesiace.

Cenovo dostupný pre každého

Vďaka veľmi priaznivej cene môžete mať štýlové bývanie bez toho, aby ste sa zadlžili hypotékou na desiatky rokov.

Projekty

Kontajnerový dom L-01

Obytný kontajner

Kontajnerový dom L-02

Obytný kontajner

Kontajnerový dom M-01

Obytný kontajner

Streetfood kontajner

Gastro kontajner

Naše realizácie

Inšpirácie

Nechajte sa inšpirovať krásnymi a originálnymi projektami zo sveta.

F.A.Q.

Často kladené otázky

Šírka lodných kontajnerov je vždy 244cm, výška je 260cm alebo 290cm a dĺžky sú 306cm, 606cm, 1220cm alebo 1360cm.

Kontajner je zhotovený tak, aby odolal 30 rokov v drsných podmienkach na mori sužovaný mrazom, slnkom a slanej morskej vode. V prípade, ak máte svoj kontajner na záhrade alebo v parku, tak jeho životnosť je minimálne dvojnásobná.

Prepravu 6 metrových kontajnerov hravo zvládne auto s dostatočne silnou hydraulickou rukou. Pre prepravu 12 metrových kontajnerov je potrebná nakládka a vykládka pomocou autožeriavu. Prevoz zvládne ťahač s podvozkom určeným na prepravu lodných kontajnerov.

Nový kontajner je kontajner po jednej plavbe, naložený v Číne a vyložený na Slovensku.Takýto kontajner má len minimálne opotrebenie a drobné škrabance. Kontajner použitý „starší“ je potrebné zreparovať – zrovnať preliačiny a dať mu nový základný a vrchný náter. Niekedy je potrebné vymeniť aj časť ,ak je poškodená.

Záleží od náročnosti realizácie. Menšie projekty, ako záhradný domček alebo gastro kontajner 4 až 6 týždňov. Obytné 12 metrové kontajnery cca 12 týždňov.

Ano je. Kombinácia kvalitnej izolácie a tepelných zariadení Vám poskytne požadovaný komfort.

Dobrá otázka 🙂 Ano aj nie. Nakoľko je to veľmi individuálne v závislosti od typu stavby a pozemku, odporúčam, aby ako prvé záujemca oslovil stavebný alebo obecný úrad a vyžiadal si od nich stanovisko. „Je na posúdení stavebného úradu, aké zaujme stanovisko“.

Príklad – ak už na pozemku máte hlavnú stavbu, postačí ohlásiť drobnú stavbu. Ak je pozemok prázdny a potrebujete sa napojiť na siete, tak sa pravdepodobne povoleniu nevyhnete.

Ak by ste mali na pozemku kontajner bez pripojenia na siete, tak stavebné povolenie nie je potrebné nakoľko ide stále o „skladovú a prepravnú jednotku“ 🙂

Momentálne nie je možné financovanie na splátky.

Kontaktné údaje
Mapa
Nájdete nás aj tu:

Napíšte nám

Potrebujete viac informácií? Máte záujem o cenovú ponuku? Využite tento kontaktný formulár a dajte nám vedieť, s čím vám môžeme pomôcť.

Návrat hore